TR

AdBlue®

AdBlue® Nedir?

AdBlue®, zararlı egzoz gazlarını NOx- nitrojen oksit su buharı ve zararsız nitrojene dönüştüren, SRC (Seçimli Katalitik İndirgeme) sistemi ile kullanılan özel bir üründür. %32,5 üre ve %67,5 demineralize sudan oluşur. AdBlue® (DIN 70070/ ISO 22241 /AUS32) dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltır.Renksiz ve toksik olmayan bir sıvıdır.

AdBlue®, Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılayan SCR'li dizel araçlar için kullanılması zorunlu bir üründür. Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılamak amacıyla önde gelen ticari ağır vasıta üreticileri, SCR motor teknolojisini geliştirip bu standartları karşılayan araçların üretiminde uygulamaya başlamıştır. Bu teknolojideki araçlar Türkiye'ye 2006 yılının sonu ile gelmeye başlamıştır ve sayıları hızla artmaktadır. Firmamız Euro 4 ve Euro 5 ticari dizel araçlar için zorunlu olan AdBlue® ürününün satışını yapmaktadır.

AdBlue ® Standartları

AdBlue® ilk olarak AB tarafından DIN 70070 olarak standardize edilmiştir. Daha sonra bu standart ISO tarafından uluslararası geçerliliğe dönüştürülerek revize edilmiştir. 4 ana konudan oluşur:

  • ISO 22241: 1 Kalite Gerekleri
  • ISO 22241: 2 Deney Yöntemleri
  • ISO 22241: 3 Elleçleme, Nakliye ve Depolama
  • ISO 22241: 4 Dolum Sistemleri
  • adblue ankara, mekser adblue, ankara adblue, adblue üretimi, firma, mekblue

AdBlue® Kimyasal ve Fiziksel Özellikleri

Kokusuz veya hafif amonyak kokulu bir sıvıdır.

Ürün Fotoğrafları

HEMEN SATIN AL